• Adrenalín a zábava na koncoročných výletoch

• Svoje koncoročné výlety si uplynulý týždeň užili aj 6. A, 6. B a 7. A. Šiestaci navštívili Bounce park v Banskej Bystrici a perfektne sa vyskákali a vybláznili v Jump aréne, 7. A zase zažila adrenalín v Aquaparku Turčianske Teplice. Všetci zdravo unavili telo, osviežili ducha a upevnili vzťahy.

• Noc v ŠKD

• V piatok podvečer deti nastúpili na svoju nočnú službu v školskom klube. Potom ako si pripravili spacáky a karimatky na spanie, vybrali sa na návštevu do Mestského kynologického klubu Handlová. Členovia klubu deťom pripravili perfektné ukážky poslušnosti  psov. Za čo im všetkým ďakujeme. Po návrate do ŠKD nasledovala grilovačka, súťaž o „najškaredšie dieťa“ (víťazom gratulujeme☺ ), čítanie hororového príbehu a večierka, pre všetkých, ktorí chceli spať. Poslední vytrvalci zaspali o 1:02 ráno. Po spoločných raňajkách a hrách na ihrisku bola Noc v ŠKD na svojom konci.

• Prvý školský výlet našich najmenších žiakov - ZOO Bojnice

• Začal sa posledný mesiac školského vyučovania a spolu s ním odštartovalo aj obdobie koncoročných výletov. Naši prváci navštívili ZOO Bojnice a návštevu si parádne užili. Zážitky a spomienky im zostanú nielen na roztomilé zvieratká, ale aj na zážitkové učenie v ZOO škole, kde si otestovali svoje vedomosti z prvouky a zábavnou formou sa dozvedeli aj niečo nové.

• Z 20 tímov v krajine na 4.mieste!

• Naši basketbalisti U14 sa predstavili na záverečnom turnaji vo svojej kategórii vďaka druhému miestu v skupine v  základnej časti. Počas troch dní sa predstavili proti najlepším tímom Slovenska v Prievidzi v športovej hale, kde sa odohral celý turnaj. Z 20 tímov v lige skončili na krásnom ale nepopulárnom 4.mieste.

Podrobne tu

• Deň detí

• Každý po svojom

Áno, presne tak sme oslávili Deň detí v našej škole. Hlavnú réžiu nemali dospeláci, ale deti, veď je to predsa ich deň. A tak si z ponúkaných aktivít vybrali tie, ktoré majú najradšej. Niektorí sa vybrali do prírody, niektorí zašportovať si, niektorí na ihrisko či do kina. Najväčšiu radosť mali žiaci ale jednoznačne z toho, že sa neučili. Jasné, ako správne deti. :) A potom ešte z toho, že prežili pohodový a zábavný deň so svojimi kolektívmi a mohli sa zase o kúsok lepšie spoznať.

• Tradičné remeslá Na Slovensku

• „My sme malí remeselníci, pracujeme vo dne v noci a naše remeslo je?“  bolo témou tohto týždňa.

V posledný májový deň deti zo školského klubu prezentovali zaujímavé projekty o tradičných remeslách na Slovensku ako sú drotárstvo, medovnikárstvo, spracovanie koží a kožušín, čipkárstvo, hrnčiarstvo a košikárstvo. Pani vychovávateľka Valuchová ukázala deťom ako sa zdobí koža pomocou razníc a kladiva a túto činnosti si deti mali možnosť vyskúšať pod jej dohľadom.

• U14 - smer MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA!

• „Je celkom zábavné robiť nemožné.“

Už v piatok štartujú /2. - 5. JÚN/ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA v kategórii U14, kde sa predstaví z 20 účastníkov v sezóne 22/23 top 8 tímov v krajine. Veľké mená ako Inter Bratislava, Galaxy Košice, MBA Prievidza, ISKRA Svit, Victoria Žilina, BK Trnava, B.S.C. Bratislava a naši chlapci z Handlovej zo Základnej školy, Mierové námestie v Handlovej!

Chlapci odohrajú štvrťfinále v piatok o 13.00 h proti Iskre Svit. Veríme, že si nájdete cestu do športovej haly v Prievidzi a prídete si pozrieť vyrcholenie sezóny 22/23!

Našu školu, klub a mesto reprezentujú: Kristián Kúdela, Lukáš Kúdela, Vladimír Palatický, Peter Kuruc, Tobias Chudý, Vratko Štupák, Tomáš Botka, Miroslav Karásek, Šimon Palásthy, Damian Karvačka, Tobias Diškanec, Samuel Javorka, Damián Lendel a David Prokein.

Rozpis turnaja:

Piatok 2.6.2023

štvrťfinále

1. B.S.C.Bratislava - BK MBK AŠK Slávia Trnava 11:00 hod.

2. ŠBK Handlová - BKM Iskra Svit 13:00 hod.

3. MBA Prievidza - MBK Victoria Žilina 15:00 hod.

4. ŠBK Galaxy Košice - Inter Bratislava 17:00 hod.

Sobota 3.6.2023

semifinále zápasy o 5. - 8.miesto

5. prehra 4. - prehra 1. 10:00 hod.

6. prehra 3. - prehra 2. 12:00 hod

semifinále o 1. - 4.miesto

7. víľaz 1. - víľaz 4. 14:00 hod.

8. víťaz 3. - víľaz 2. 16:00 hod.

Nedeľa 4.6.2023

zápas o 7 miesto

9. prehra 6. - prehra 5. 09:30 hod

zápas o 5.miesto

10. víľaz 5. - víľaz 6. 11:30 hod.

zápas o 3.miesto

11. prehra 7. - prehra 8, 13:30 hod

zápas o 1.miesto

12. víľaz 7. - víľaz 8 15:30 hod.